Drain Solution

Bio-enzymatyczna degradacja osadu ściekowego.
Badania Karta techniczna Karta charakterystyki
Drain Solution ma postać perfumowanego trwałego płynu zawierającego wyselekcjonowane grupy mikroorganizmów i "wolne" enzymy skutecznie rozkładające odpady typowo odprowadzane przez kanalizację. Drain Solution jest dostosowany do użytku we wszystkich typach rur odprowadzających przy zlewach, wannach, prysznicach, jednostkach sanitarnych gospodarstwa domowego jak i przemysłu spożywczego.
Drain Solution jest również odpowiedni do konserwacji kanalizacji, tłuszczowników i przydomowych oczyszczalni ścieków. Preparat jest trwały w przechowywaniu do czasu aktywowania przez wymieszanie z wodą.
Drain Solution działa w dwóch etapach:
Aktywowane wodą szybko działające „wolne” enzymy rozbijają odpady na mniejsze cząsteczki i „odklejają” blokujące osady.
Drobne cząsteczki organiczne są wtedy łatwiej przyswajalne dla mikroorganizmów. Enzymatyczny rozkład natychmiast poprawia przepustowość przewodów kanalizacyjnych i eliminuje źródło nieprzyjemnych zapachów, jak również umożliwia grupom mikroorganizmów w preparacie Drain Solution kontynuację pro- cesu rozkładu - rozbijanie cząstek substancji stałych (takich jak tłuszcz, papier, resztki warzyw) na płyny i gazy.
Mała ilość (50 ml) Drain Solution zaaplikowana bezpośrednio do odpływu i pozostawiona na 20-30 minut (możliwie przez noc) odblokowuje wąskie przewody kanalizacyjne.
Sporadycznie, w przypadkach kumulowania się osadu w długim okresie czasu, ponowne użycie preparatu może być niezbędne. Regularnie stosowany jako środek zapobiegawczy, Drain Solution chroni przed gromadzeniem osadów i brzydkim zapachem przewodów kanalizacyjnych.
Informacje techniczne:
Drain Solution zawiera enzymy:
Lipolityczne (rozkładające tłuszcze)
Proteolityczne (materiał białkowy)
Amylolityczne (skrobia)
Cellulolityczne (celuloza)
Drain Solution zawiera grupy nieszkodliwych mikroorganizmów.
Preparat ma postać zielonego płynu o przyjemnym cytrusowym zapachu i pH między 6.5 i 7.5
Drain Solution jest trwały przez okres minimum 12 miesięcy przechowywany w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu w pokojowej temperaturze z dala od bezpośredniego słońca.
Preparat nie jest szkodliwy, nie podrażnia zgodnie z brytyjskimi normami CHIP - Programem Ochrony Zdrowia Dziecka i COSHH - Kontrolą Substancji Szkodliwych dla Zdrowia.
Sposób użycia:
Wstrząsnąć przed otwarciem.
Usunąć nadmiar wody z zatkanego zlewu i wlać 50 ml preparatu bezpośrednio do odpływu. Dodać około szklanki ciepłej (nie gorącej) wody by aktywować płyn. Pozostawić na minimum 20-30 min. (jeśli możliwe - wieczorem na noc). Następnie spłukać gorącą wodą by usunąć resztki. Powtórzyć czynność w razie potrzeby. W celu zapobiegania ponownemu zatkaniu i do konserwacji stosować 50 ml co tydzień. Przed użyciem należy spłukać wszelkie resztki środków wybielających, żrących lub dezynfekujących, które ograniczałyby działanie preparatu.
Typowe miejsca zastosowania:
  • Tłuszczowniki
  • Kratki ściekowe
  • Rury odpływowe zmywarek
  • Odpływy zlewozmywaków, pryszniców, umywalek
  • Odpływy z komór chłodniczych
  • Odpływy z bufetów wydawczych
  • Odpływy kostkarek do lodu
  • Odpływy z basenów do mycia warzyw